O-kalender

 

2019  (opdateret 21-08)

1 Kvartal

Dato Ugedag Klubnavn Arrangement Sted Banelæg-gerteam Banelæggere
5. jan Lørdag   Nytårsløb Thygeslund    
6. jan Søndag   Vinterlang 2 Tinnet Krat    
13. jan Søndag aflyst Klubløb       tekn. træning Bagterp Hold 9 Kjeld,Hanne BM,Jan,Charlotte
20. jan Søndag   Vinterlang 3 Hvidbjerg/   Stenbjerg    
27. jan Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Tversted Hold 11 Svend Ove,AnnG,Rasmus
3. feb Søndag   Vinterlang 4 Løvenholm    
10. feb Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Uggerby Vest Hold 12 Mogens, Nanna, Per H, Susanne A
17. feb Søndag   Vinterlang 5 Hoverdal    
23. feb Lørdag Ok-Vendelboerne Klubløb Katsig Hold 6 Finn H, Lisbeth, Hans Ole, Ulla
3. mar Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Aalbæk Hold 7 Gro, Henning BM, Jens R, Mette R, Lene B
10. mar Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb    tekn. træning Bjergby Hold 2 Ole T, Claus, Egon, Anna Marie Søgaard
15. mar Fredag   Natløb/NJ2D      
16. mar Lørdag   Nordjysk 2-dags Tranum    
17. mar Søndag   Nordjysk 2-dags Tranum    
24. mar Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Bøgsted Hold 1 Karl, Hans Ingemann, Ann D, Kirsten H
31. mar Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Klosterskoven Hold 5 Poul H, Finn Me, Gert, Ida, Ole Bl, Kirsten Bl

 

 

2 Kvartal

Dato Ugedag Klubnavn Arrangement Sted Banelæg-gerteam Banelæggere
7. apr Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Råbjerg Hold 2 Ole T, Claus, Egon, Anna Marie Søgaard
14. apr Søndag   Divi. match Sukkertoppen    
18. apr Skærtorsdag   Påskeløb Nr.  Vosborg    
19. apr Langfredag   Påskeløb Sdr. Vosborg    
20. apr Lørdag   Påskeløb Stråsø    
22. apr 2.Påskedag Ok-Vendelboerne Klubløb Tornby   Jacob Madsen
28. apr Søndag   Wild West Skagen-Bunken    
5. maj Søndag Viborg OK Åbent løb Ulbjerg    
11. maj Lørdag Ok-Vendelboerne Klubløb Søheden Hold 10 Ellen&Ole Thomsen
17. maj St. Bededag   Nordjysk lang Bøgsted Rende    
23. maj Torsdag Ok-Vendelboerne Klubløb Bunken Hold 4 Karin W, Signe, Simon, Jane
30. maj Torsdag   NJ stafet ?    
2. jun Søndag   JFM Sprint Horsens    
6. jun Torsdag Ok-Vendelboerne Klubløb    tekn. træning Bangsbo      Hans Ingemann
13. jun Torsdag Ok-Vendelboerne Klubløb Uggerby Øst Hold 3 Bent, Jacob, Christian, Hanne H
20. jun Torsdag Ok-Vendelboerne Sankt Hans Tversted Hold 8 Jørn Ba, Lene Ba, Jens Lyhne, Sami, Rikke
27. jun Torsdag Ok-Vendelboerne Klubløb Lilleheden Hold 12 Mogens, Nanna, Per H, Susanne

 

3 Kvartal

Dato Ugedag Klubnavn Arrangement Sted Banelæg-gerteam Banelæggere
12. jul Fredag   Skawdysten Sprint  Skagen by    
13. jul Lørdag   Skawdysten      
14. jul Søndag   Skawdysten      
15. jul Lørdag Ok-Vendelboerne sprint Sæby    
16. jul Søndag Ok-Vendelboerne mellemdist. Sæbygaard    
8. aug Torsdag Ok-Vendelboerne Klubløb     tekn træning Vandsted/  Bagterp Hold 1 Karl, Hans Ingemann, Ann D, Kirsten H
14. aug Onsdag Ok-Vendelboerne Klubløb Uggerby Vest Hold 5 Poul H, Finn M, Gert, Ida, Ole Bl, Kirsten Bl
24. aug Lørdag Ok-Vendelboerne Klubløb Bunken Hold 7 Henning BM, Gro, Jens Ra, Mette , Lene Be
29. aug Torsdag Ok-Vendelboerne Klubløb Aalbæk Hold 3 Bent, Jacob, Christian, Hanne H
31. aug Lørdag Nordkreds DM Mellem Rold Skov Hesselholt    
1. sep Søndag   Midgårds-  ormen Stafet Myrhøj/Uhrnhøj    
8. sep Søndag Nordkreds 2. og 3.       div. match ?    
11. sep Onsdag   Nordjysk Natløb 1 ?    
14. sep Lørdag   DM Stafet Gribskov    
15. sep Søndag   DM Lang Søskoven    
15. sep Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Højengran Hold 11 Sven Ove, Ann Gi, Rasmus
18. sep Onsdag Ok-Vendelboerne Nordjysk Natløb 2 Søheden   Bent Skjoldborg, Ann Dissing, Kirsten, Kjeld
21. sep Lørdag OK-Vendelboerne Klubtur Læsø Hold 6  
25. sep Onsdag   Nordjysk Natløb 3 Søttrup    
29. sep Søndag   Div-match Rold Vælderskov    

 

4Kvartal

Dato Ugedag Klubnavn Arrangement Sted Banelæg-gerteam Banelæggere
3. okt Onsdag   Nordjysk Natløb 4 Blokhus    
6. okt Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Tolne Hold 5 Poul H, Finn M, Gert, Ida, Ole og Kirsten Bl
13. okt Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Klosterskoven Hold 2 Ole T, Claus, Egon, Anna Marie Sø
20. okt Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Uggerby Øst Hold 10 Niels Anker, Ellen, Ove
27. okt Søndag   NJ-dag Tversted   Ole, Ellen, Mogens, Kjeld
30 okt Onsdag Klubaften med temaet Banelægning og fordeling af klubløb 2020. Klublokalet   Finn Hørup
3. nov Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Råbjerg    Kirsten H, Kjeld
10. nov Søndag   NJ klub mesterskab Tranum?    
17. nov Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Ålbæk Hold 4 Karin W, Signe, Simon, Jane Cl
24. nov Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Tversted Hold 8 Jørn, Lene Ba, Jens Lyhne, Sami, Rikke
1. dec Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb Højengran   ?
15. dec Søndag Ok-Vendelboerne Klubløb/juleløb Tornby Hold 10 Niels Anker, Ellen, Ove
31. dec Tirsdag Ok-Vendelboerne Nytårsløb Tolne      ???


2015