Nyhedsbrev uge 2 Klubløb i Tornby søndag den 12. januar

Godaften Vendelboer,

så er der endnu et nyhedbrev, men inden oversigten over ugens aktiviteter indkaldes alle medlemmer af OK Vendelboerne til generalforsamling 21. Januar klokken 19:30 i klublokalerne på Højene Skole. 

Ugens træninger & løb i Nordjylland:

Uge 2
Dag Tid Hvad Hjemme Ude Åbne løb
Mandag          
Tirsdag          
Onsdag 19:00 Bestyrelsesmøde + AOK    Poulstrup Sø  
Torsdag 17:00 Gymnastik Muldbjerg skolen    
Fredag          
Lørdag          
Søndag 09:30 Klubtræning Tornby Klitplantage    

_____________________________________________________________________

Klubløb i Tornby søndag den 12. januar 2020

 

Start: kl.09.30-10.00
Afmærkning: På vej 55 i Tornby
Startsted: P-plads på Rævskærvej i

Tornby Klitplantage


Baner:
Bane 1 6,4 km Svær 1:10.000
Bane 2 4,4 km Svær 1:7.7500
Bane 3 3,3 km Svær 1:7.500
Bane 4 3,8 km Mellemsvær 1:7.500
Bane 5 3,4 km Let 1:7.500
Bane 6 5,4 km Let 1:7500

 

Hvis du er i tvivl om hvilken bane du vil løbe kan du se banerne her
Banelægger/postudsætter: Hold 9. Hanne Bak-Mikkelsen, Birthe Lade, Kjeld Arildsen, Jan Petersen,
har kreeret de hidtil bedste klubløbsbaner i 2020


Startafgift: For ikke medlemmer 20,00 kr.
Tilmelding: Ikke nødvendigt, men meget ønskeligt for det letter både dig selv og banelægger meget, samt print af kort hvis du tilmelder dig senest fredag den 10 januar kl. 21.00:

Tilmelding på formular Tilmelding, se tilmeldte på Tilmeldte

_____________________________________________________________________

Andre klubbers træningsløb:

Onsdag 8/1 klokken 18:00 AOK klubtræning ved Poulstrup Sø se mere på: AOK hjemmeside

_____________________________________________________________________

Åbne løb med tilmelding via o-service - næste 14 dage:

Hvornår Kreds Arrangement Skov Aktivitet Deadline
12-01-2020 Nord Vinterlang 2 Hastrup Plantage Vinterlang 2 08-01-2020
12-01-2020 Øst Nytårsstafet nr. 50 Annebjerg Skov Nytårsstafet nr. 50 03-01-2020
12-01-2020       Åbne baner 03-01-2020
15-01-2020 DOF Hjælpetrænerkursus ØST OK Roskildes klub... 1-2-Træner (Hjælpetrænerkur... 08-01-2020
15-01-2020 DOF Hjælpetrænerkursus VEST Silkeborg OKs klu... 1-2-Træner (Hjælpetrænerkur... 08-01-2020
17-01-2020 Syd U2 Sydkredsen Oksbøl 17-19. januar 10-01-2020
18-01-2020 Øst Vintercup Ermelunden/Ordrup... Afdeling 4 10-01-2020
18-01-2020 Syd U1 Kursus 18-19. januar Haderslev U1 Kursus SYD 10-01-2020
29-01-2020 DOF Hjælpetrænerkursus ØST OK Roskildes klub... 1-2-Træner (Hjælpetrænerkur... 08-01-2020
29-01-2020 DOF Hjælpetrænerkursus VEST Silkeborg OKs klu... 1-2-Træner (Hjælpetrænerkur... 08-01-2020
31-01-2020 Nord U2 kursus (14-16 år) Silkeborg fredag-søndag 10-01-2020


Løbstilmelder er Allan Reiche - har du spørgsmål til løb/klasser mv. send gerne en mail til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.


2015