Børne og ungdomstræning

 

B&U træning OK Vendelboerne  2019

 

 

Dato Dag Mødetid Mødested Moment Bemærkninger Postudsætter Opvarmning Postindsamler
15-01-2019 Tirsdag 17:00 Vandsted Plantage Grøn/gul/rød   Gert Jens Allan
27-01-2019 Søndag 09:30 Tversted Klubløb        
29-01-2019 Tirsdag 17:00 Hjørring Bjerge Grøn/gul/rød   Hans Brian Hans
10-02-2019 Søndag 09:30 Uggerby, vest Klubløb        
12-02-2019 Tirsdag 17:00 Christiansgave Retning   Gert Tina Allan
24-02-2019 Søndag 09:30 Katsig Klubløb        
26-02-2019 Tirsdag 17:00 Folkeparken Retning   Hans Rikke Hans
03-03-2019 Søndag 09:30 Aalbæk Klubløb        
10-03-2019 Søndag 09:30 Bjergby Klubløb        
12-03-2019 Tirsdag 17:00 Lilleheden Finorientering   Gert Sami Allan
15-03-2019 Fredag 19:00 Svinkløv klitplantage Natløb Nordjysk 2-dages      
16-03-2019 Lørdag 12:00 Tranum Klitplantage Lang Nordjysk 2-dages      
17-03-2019 Søndag 10:00 Tranum Klitplantage Mellem Nordjysk 2-dages      
24-03-2019 Søndag 09:30 Bøgsted Klubløb        
26-03-2019 Tirsdag 17:00 Tornby klitplantage Finorientering   Hans Allan Hans
31-03-2019 Søndag 09:30 Klosterskoven Klubløb        
02-04-2019 Tirsdag 17:00 Spejderskoven Kurver   Gert Jens Allan
07-04-2019 Søndag 09:30 Råbjerg Klubløb        
09-04-2019 Tirsdag 17:00 Hjørring Bjerge Kurver   Hans Brian Hans
14-04-2019 Søndag 10:00 Sukkertoppen Divisionsmatch      
18-04-2019 Torsdag 11:00 Nr. Vosborg Lang Påskeløb      
19-04-2019 Fredag 10:00 Sdr. Vosborg Mellem Påskeløb      
20-04-2019 Lørdag 10:00 Stråsø Jagt Påskeløb      
23-04-2019 Tirsdag 17:00 Lilleheden Plantage Vejvalg   Gert Tina Allan
30-04-2019 Tirsdag 17:00 Tversted Plantage Vejvalg   Hans Sami Hans
05-05-2019 Søndag 09:30 Kirkemilen Klubløb  Aflyst/div match      
07-05-2019 Tirsdag 17:00 Uggerby Plantage Kort/Lang   Gert Rikke Allan
09-05-2019 Torsdag 18:00 Søheden Klubløb  Flyttet til 11/5      
11-05-2019 Lørdag   Søheden Klubløb   Ellen Ole  
14-05-2019 Tirsdag 17:00 Spejderskoven Kort/Lang   Hans Jens Hans
21-05-2019 Tirsdag 17:00 Hjørring Bjerge Kompas   Gert Brian Allan
23-05-2019 Torsdag 18:00 Bunken Klubløb        
28-05-2019 Tirsdag 17:00 Tornby klitplantage Kompas   Hans Allan Hans
30-05-2019 Torsdag 10:00 St. Binderup Stafet NJM-stafet    
04-06-2019 Tirsdag 17:00 Christiansgave Sprint   Gert Rikke Allan
06-06-2019 Torsdag 18:00 Bangsbo Klubløb        
11-06-2019 Tirsdag 17:00 Svanelunden Sprint   Hans Sami Hans
13-06-2019 Torsdag 18:00 Uggerby, Øst Klubløb        
18-06-2019 Tirsdag 17:00 Lundergård Sprint   Gert Allan Allan
20-06-2019 Torsdag 18:00 Tversted Klubløb Sct. Hans løb      
25-06-2019 Tirsdag 17:00 Hammer Bakker Blom stafet   Allan Mette Allan
27-06-2019 Torsdag 18:00 Lilleheden Klubløb        


2015